Jantarové oči

První díl ságy Mycelium vyšel v nakladatelství Argo v červnu 2013. Obálku vytvořil Tomáš Kučerovský ve spolupráci s typografem a grafikem Radkem Dojivou (který pro ságu navrhl i logo).

Ochutnávka (neboli snippety)

  • Svátost Dalekozření - první kapitola první knihy... zkrátka úplný začátek...
  • Travisova mandala - kapitola z půlky první knihy, vybraná proto, že se týká vedlejší linie, takže obsahuje minimum spoilerů.

Další ukázky z tohoto (i dalších dílů) najdete na webu cyklu Mycelium.

Mycelium, nebo Jantárky?

Ještě drobná poznámka k názvu. Össenský román se dlouhá léta jmenoval 'Jantarové oči'. Ten název se prostě přihodil. Začala jsem tomu tak říkat čistě pracovně a s úmyslem vymyslet časem něco lepšího, ovšem jak roky plynuly, provizorní název zapustil kořeny a žádný lepší se nevynořil. Ondřej Müller z Albatrosu Plus ho zkrátil na familiérní 'Jantárky', čímž se to zakonzervovalo definitivně; a po dalších šesti letech už mě ani nenapadlo, že by se to mohlo jmenovat jinak. Pod tímto názvem jsem to zmiňovala na besedách na conech i v medailoncích ve starších knihách.

Pak jsem ale na podzim 2012 oslovila reklamního grafika Radka Dojivu, aby k románu a přilehlému světu vytvořil logo - a ten to velmi rázně zpochybnil. Něco, co se jmenuje 'Jantarové oči', nutně musí být paranormální romance o lásce středoškolačky a vlkodlaka! Na spekulativní SF se to přece absolutně nehodí!

Vzala jsem si jeho slova k srdci a opět protřepala mozkové závity, tajné auditko na Nyxu, kde se slézají oběti össenských hub, a nakonec i Facebook (kam jsem hodila anketu). Výsledkem je název Mycelium pro celou ságu. 'Jantarové oči' zůstanou jako název prvního dílu (který se předtím jmenoval 'Otevírání').

comments powered by Disqus