Imperium Bohemorum

(Albatros, Praha 2007)

V nakladatelství Albatros vyšla 25. 10. sbírka sci-fi povídek z českého prostředí, jakási paralelní historie Čech od nejhlubší minulosti až po budoucnost. Obsahuje příběhy od deseti českých sci-fi autorů. Podrobnosti jsou k vidění například na Fantasy Planet.

O snovačce a přemyslovi

Já přispěla novelkou o kněžně Libuši - nebo přesněji řečeno o Libušině nové podobě, snovačce Libby, která v roce 2020 brání Čechy proti vpádu cizích idejí. Přemysl se píše s malým p naproto záměrně. Dávná pravda je konečně odhalena: přemyslování je druh magie! (A dále se také zjistí, proč mají ulice na pražských Vinohradech jména starých slovanských hradišť a co se skrývá v zatopeném kostele na dně brněnské přehrady…)

Povídka se snad vcelku líbila, protože mi ten rok získala Sfingu od Akademie SFFH.

Bonusové scény

Stalo se mi ovšem zase to, co se mi děje vždycky – povídka přerostla v novelku a nakonec přímo v novelu. Má sto sedmdesát normostran a je málem dvakrát delší než cokoliv jiného z té sbírky. Dvě scény už se doopravdy nevešly, takže se nacházejí na těchto stránkách (výhradně a jedině): scéna o rytířích pod Blaníkem a scéna se Svatým Václavem (kterou vypráví Anka Kazimová neboli Kazi). Kromě nich je tu k nahlédnutí ukázka, ve které vystupuje hlavní hrdinka (aka Libby Kroková, manažerka reklamní agentury Krok).

comments powered by Disqus